Bursa Umut Kervanı’ndan 'hayır çarşısı'

Bursa Umut Kervanı’ndan 'hayır çarşısı'

HABER TARİHİ: 26 Şubat 2020
2166 Kişi okudu

Bursa Umut Kervanı Gıda Bankası Derneği tarafından, yoksul aileler ve öğrenciler yararına kermes düzenlendi.
Yaptıkları yardımlarla fakirler ile zenginler arasında köprü görevi gören Bursa Umut Kervanı Gıda Bankası Derneği, yoksul aileler ve öğrenciler yararına kermes düzenledi.

Bursa Hamitler pazar alanında düzenlenen kermese halkın büyük ilgi gösterdiği gözlendi.

Bir hafta boyunca sürecek kermeste gıdadan zücaciyeye, giyimden kitaplara ve hırdavat eşyalarına kadar çok çeşitli ürünler bulunuyor.

Yoksul aileler ve öğrenciler yararına düzenlenen kermes ile ilgili konuşan Bursa Umut Kervanı Gıda Bankası Genel Başkanı Adnan Alınç, kermesin bir hafta boyunca devam edeceğini söyledi.

Halkın kermese büyük ilgi gösterdiğini belirten Alınç, , "Giyim, gıda ve zücaciye, gibi her türden çeşidimiz var. Burada elde edilecek gelir, yetimlere, yoksul ailelere ve öğrencilere ulaşacak inşallah. Bu minvalde yapılacak olan tüm katkıların boş olmayacağını, muhakkak hayırlı bir sonucun olacağını özellikle belirtmek istiyorum. Bu vesileyle tüm halkımızı kermesimize davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kermesin kitap reyonuna bakan Musa Dal ise halkın kermese olan teveccühünün gayet güzel olduğundan bahsetti. Sadece kitap bölümü değil tüm reyonlarda teveccühün gayet iyi olduğunu belirten Dal, elde edilecek gelirlerin fakir aileler yararına dağıtılacağını hatırlattı.

Giyim reyonunda satış görevlisi olan Remzi Baylan ise ilginin güzel olduğunu söyleyerek hem görevlilere hem de kermese destek mahiyetinde alışverişe gelenlere teşekkür etti.

Kermesin zücaciye bölümüne bakan Uludağ Üniversitesi öğrencilerinden Hamza Süt, kermeste hiç kimsenin bir beklentisi ve menfaati olmadığını dile getirerek, "Fakir aileler ve öğrencilerin yararına olduğu için herkes küçük büyük demeden gelip bir şeyler alırsa en azından kendilerine de bir iyilik yapmış olurlar." şeklinde konuştu.

Gıda satış bölümündeki kermes görevlisi Yunus Tenşi ise gerek halkın gerekse de esnafın kermesten çok memnun olduklarını ve ilginin her geçen dakika daha da arttığını dile getirdi. Yapılan işin hayır olduğunu belirten Tenşi, "Halkımız da bunun hayır olduğunu biliyor ve bunu görüyorlar. Allah hem burada alışverişe gelenlerin hem de burada çalışanların hayrını kabul etsin." diye konuştu.

Kermeste örtü reyonuna bakan görevlilerden Hümeyra Kaya, "Kermesimiz dün açılmış olmasına rağmen hamdolsun çok güzel bir ilgi var. Satışlarımız gayet güzel gidiyor. Fakir aileler için açtığımız bu kermesimize bütün Bursalıları bekliyoruz." dedi.

Çeyizlik eşya reyonunda görevli Zelihan Şenol ise kermeste vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştıklarını ve kermesin gelirinin yoksul ailelere dağıtılmasına herkesten ciddi destek geldiğine şahit olduklarını anlattı. Şenol, bütün Bursalıları kermese davet ederek herkesin bu hayırdan nasiplenmesi gerektiğini vurguladı.

Kermesin çocuk giyim bölümünde görevli olan Sümeyye Aytekin de halkın kermese ilgisinden memnun olduklarını söyledi. Bu tür faaliyetlere destek verilmesi gerektiğini vurgulayan Aytekin, "Halkımızın bu konuda daha duyarlı daha hassas olmalarını bekliyoruz." diye konuştu.

Kermese alışverişe gelen vatandaşlardan Halil Hoca ise kermesteki görevlilerin çok sıcak davrandıklarını belirterek , "Halkımızın böyle yerlere teveccühü daha fazla olsun alışverişini böyle yerlerden yapsın. Yardım etsinler, dağıtsınlar. İnşallah bu kardeşlik bizi daha çok kenetleyip birbirimize bağlayacaktır, diye düşünüyorum." şeklinde konuştu. (Zeki Aras- İLKHA)

 ÜYE GİRİŞİ